Saç ekimi sonrası bakım

Operasyondan 3 gün sonra
ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Önerilen losyon ve özel şampuanla yaklaşık...

>devamı

Repair Video

Saç ekimi yöntemleri,
saç dökülmesinin nedenleri, bilmek istediğiniz her şey Repair Video bölümümüzde...

>devamı

Saç ekiminde yaşın önemi!

İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse...

>devamı

Birçok Sözde Saç Ekimi Merkezi Arap Hasta Kazıklıyor!


Evet yanlış okumadınız, son zamanlarda ülkemizde turizm, emlak, ticaret gibi konularda olduğu gibi estetik ve saç ekimi konularında da bir "Arap Baharı" yaşanmakta. Özellikle Dubai, Abudabi ve diğer Emirlikler Katar, Mısır, Tunus, Suudi Arabistan'ın yanı sıra Irak, Libya gibi ortadoğu ülkelerinden de akın akın Arap hastalar ülkemize gelip özellikle saç ekimi yaptırmaktalar. Buraya kadar herşey çok güzel, ancak gözden kaçan birkaç nokta var ki, bunun üzerinde kimsecikler her zaman olduğu üzere hiç durmuyorlar. Biliyorsunuz ülkemizdeki serbest müteşebbislerin bir işe girerken uyguladıkları hepimiz tarafından malum olan bir taktikleri vardır. En önemli taktiklerinden bir tanesi ise tutmuş bir dükkanın yanına taklidini veya ucuzunu açmak, diğeri ise bir dükkanda ustabaşılığa kadar yükselip çalıştığı dükkandan istifa eder etmez karşısına aynı minvalde ve benzer isimde yeni bir dükkan açmaktır.

Şimdi bu giriş sonrası saç ekimi ile bütün bunların ne alakası var dediğimizi duyar gibiyim. Var hem de çok alakası var. Maalesef kelli felli onlarca yıllık merkezin saç ekimi konusunda geri planda kaldığı bir ortamda yeni yetme bu işte paranın olduğunu gören bir takım "işbilen" kişilerin açtığı "gecekondu saç ekimi merkezleri" veya onların tabiriyle söyleyelim " saç sorunları danışmanlık merkezlerinin" günde 15-20 vaka sayısına ulaştıklarını ve bu hastaların neredeyse hepsini Arapların oluşturduğunu duymaktayız. Bunun nesi kötü diyeceksiniz, kötü olan saç ekimi işinin çok fazla uzmanlık gerektirmesi bir yana, hasta ile uzun uzadıya ilgi gerektiren bir iş olması ve FABRİKASYON işlerin yapılması durumunda her hastaya yeterli özenin gösterilmeyecek olmasıdır. Bu durumda ne olur derseniz, her hastaya maksimum 4-5 saatlik 1000-1500 greftlik ekimlerin işinin ehli olmayan yeni yetme, sağlık dışı eğitimi olan (veya daha kötüsü eğitimsiz) "tecrübesiz" kişiler tarafından yapılması, hastanın bir doktor muhattabının olmaması ve sonuçta "rezalet" saç ekimleri olur. Bu durumu bizzati düzeltmelerini yapmakta olduğumuz 2. seans Arap hastalarımızda görmekteyiz. Sadece az sayıda ekimler olsa yine de kabul edilebilir belki ama bu hastalara 3500-4000 greft ekildiği söylenerek 1000-1500 greft ekilmekte olduğu ve hastalardan ekilen değil söylenen sayıların ücretinin alınmakta olması KABUL EDİLEMEZ. Bu dolandırıcılıktır, ayrıca hastalara yabancı olmalarından da faydalanılarak genellikle fatura da ibraz edilmemektedir. İnternette bolca adwords reklamları olan bu merkezlerin çoğu bildik taktikleri kullanmakta ve ARAP HASTALARI KAZIKLAMAKTADIR. 

Bütün bunları niye mi yazdım? Arap hastaları haberdar edemiyorum en azından sizleri bu durumdan haberdar edeyim.

Marifet çok yapmak değil, söylediğini gerçekleştirmektir!

Saç ekimi fabrikasyon yapılabilecek bir işlem değildir!

Saç ekimi emek ve özveri ister!

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Saç ekimi hakkında sormak istediğiniz tüm sorular ve detaylı bilgi talebi için hızlı iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız/Soyadınız
E-Mail
Telefon
Adres
Mesajınız

Sil  
İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Alman Hastanesi Çamlıca