Saç ekimi sonrası bakım

Operasyondan 3 gün sonra
ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Önerilen losyon ve özel şampuanla yaklaşık...

>devamı

Repair Video

Saç ekimi yöntemleri,
saç dökülmesinin nedenleri, bilmek istediğiniz her şey Repair Video bölümümüzde...

>devamı

Saç ekiminde yaşın önemi!

İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse...

>devamı

p-FUE ile FUE Farklı Teknikler midir? FUE'de Başka bir teknik var mı?


FUE İngilizce "Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (Çıkartılması)" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulan teknik terimin kısaltmasıdır.

p-FUE ise aynı tekniğin "mikromotor" denilen özel aletlerle yapıldığını tanımlamak için başına İngilizce "Power" yani "Motorla yapılan" olarak Türkçe'ye çevrilebilecek kelimenin getirilmiş halidir. Bu tekniğin aynı şekilde fakat farklı yöntemle yapıldığını anlatmak üzere eklenmiş bir önektir.

Basitçe bu iki yöntem arasındaki en önemli fark "mikromotor" kullanımı olup, bir takım avantajları da beraberinde getirmektedir.

FUE tekniği ilk tanımlandığında "punch" dediğmiz boyutları 0.75mm den 2 mm'ye kadar değişen bir aralıkta değişen cilt biopsi kalemleri ile yapılmaktaydı. Tabii ki bu hem tekniğin daha zor uygulanmasına, her hastada uygulanamamasına, uzun sürmesine ve çok maliyetli olmasına neden olmaktaydı. Teknik tanımlandıktan sonra Avustralyalı bir cerrah tarafından tekniğin uygulanabilirliğini arttırmak amacıyla mikromotor kullanımı önerilmiştir.

Ekibimiz tarafından her iki teknik son 5 senedir uygulanmıştır. Özellikle son 3 senedir "punch" uygulamasını yapmamaktayız. Zira hastaların ihtiyacı olan sayıya ulaşmak için birden fazla seans gerekliliği, maliyeti arttırması ve hastanın çok fazla zamanını almasını yanında p-FUE ile sonuçların mükemmel olması da kararımızı vermemize etken olan faktörlerdi.

Bu bakımdan FUE yönteminde en ileri seviye uygulama olan p-FUE kliniğimizde rutin olarak uygulanan teknik olup diğer teknikler çok nadiren ve çoğu zaman sosyal endikasyonlarla uygulama alanı bulmaktadır.

Bunun haricinde 3M FUE, 4M FUE, lazer destekli FUE, no-touch-techique, vb isimler altında yapılan veya yapıldığı söylenen tekniklerin klasik FUE tekniğinden hiçbir farkları bulunmayıp sadece "biz farklıyız imajı" için uydurulmuş olduğunu söyleyebiliriz.

 

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Saç ekimi hakkında sormak istediğiniz tüm sorular ve detaylı bilgi talebi için hızlı iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız/Soyadınız
E-Mail
Telefon
Adres
Mesajınız

Sil  
İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Alman Hastanesi Çamlıca