Saç ekimi sonrası bakım

Operasyondan 3 gün sonra
ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Önerilen losyon ve özel şampuanla yaklaşık...

>devamı

Repair Video

Saç ekimi yöntemleri,
saç dökülmesinin nedenleri, bilmek istediğiniz her şey Repair Video bölümümüzde...

>devamı

Saç ekiminde yaşın önemi!

İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse...

>devamı

Saç Ekiminden Bayanlar Fayda Görebilir mi?


Bu konu oldukça net cevapları olan bir konu olmakla birlikte birçok kez bilgisizlik ve tecrübesizlik, daha az oranda ise umursamazlık nedeniyle hastalarımızın yanlış yollara sapmasına neden olmaktadır. Tabii ki hastaları bu durumdan kurtarmak elimizdedir. Zira bizlerin asli görevi hastalara herhangi bir sorun karşısında en uygun yolu göstermektir.

Saç ekimi bayan hastalarda oldukça nadir bir seçenektir. Çoğunlukla hormonal değişimler(ülkemizde en sık hipotiroidi,nadiren Addison Hastalığı), doğum, emzirme, polikistik over, anemi, kronik kanamalar, demir eksikliği, nadiren folat eksikliği, B vitamin eksiklikleri, bazı ilaç tedavileri, emosyonel stresler, kanser ve tedavileri saçların dökülmesine neden olmaktadır. Erkek tipi saç dökülmesi en nadir görülen durum olup esas saç ekimi seçeneğinin devreye gireceği neredeyse tek durumdur. Bu nedenle bayan hastaların rutin tetkikler haricinde hormonal profilleri ile birlikte yukarıda sayılan nedenlere yönelik olarak tetkik edilmiş olması gerekmektedir ki bu durumların tedavileri zaten başlı başına saç dökülmesini de tedavi edecektir. Bunu haricinde bayan hastalarımıza destek tedavileri olarak saç mezoterpileri, PRP, minoksidil uygulanması önerilerek yardımcı olunabilir.Herhangi bir nedeni bulunamayan saç dökülmelerinde dökülme paterni erkeklere benzer özellik gösteren, söz gelimi şakaklarda açılmalar, ön çizginin gerilemesi veya tepe bölgesinde serelme erkek tipi saç dökülmesinden bahsedilebilir ki bu hastalarımıza saç ekimi endikasyonu vardır. Nedeni ise verici alandaki saçların dökülmeye aynı erkeklere benzer bir şekilde dirençli olmasıdır.

Saç dökülmelerinin tedavisinde dışarıdan uygulanan minoksidil haricinde hiçbir ürünün veya şampuanın etkisi bulunmamaktadır. Saç çıkarması için bir takım bitkisel karışımların uygulaması ise gereksiz maliyetinin yanında çoğu zaman hastaya uygulanması gerekecek esas tedaviyi geciktirecektir. Bu nedenle özellikle piyasada satılan bu ve benzeri ürünlerin hastalarımız tarafından kullanılmaması ve saç dökülmesi olan hastalarımızın ilk olarak Dahiliye'ye(İç Hastalıkları) başvurmaları akıllıca olacaktır.

 

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Saç ekimi hakkında sormak istediğiniz tüm sorular ve detaylı bilgi talebi için hızlı iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız/Soyadınız
E-Mail
Telefon
Adres
Mesajınız

Sil  
İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Alman Hastanesi Çamlıca