Saç ekimi sonrası bakım

Operasyondan 3 gün sonra
ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Önerilen losyon ve özel şampuanla yaklaşık...

>devamı

Repair Video

Saç ekimi yöntemleri,
saç dökülmesinin nedenleri, bilmek istediğiniz her şey Repair Video bölümümüzde...

>devamı

Saç ekiminde yaşın önemi!

İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse...

>devamı

Saç Klonlama Gerçek mi?


Saç sorunları yaşayan ve saç ekimi imkanı olmayıp alternetif tedavileri bekleyen hastalarımıza üzücü bir haber vermek durumundayım. 2008 yılından beri sürekli yazılıp çizilen ve bu sayfanın yazarı tarafından da ümitle beklenen "saç klonlama" olarak halk arasında bilinen ama aslında "saç kökü çoğaltılması" olarak adlandırılabilecek yöntem yeterli sonuç vermediği gerekçesi ile şimdilik rafa kaldırıldı. Diğer taraftan halen Durham Üniversitesi tarafından yürütülen diğer bir klonlama işlemi olan "3B sistemi" dermal papilla hücrelerinin çoğaltılıp enjekte edilerek saçsız bölgedeki uykudaki hücreleri yeniden programlamak için kullanılması esasına dayanıyor. Aslında bu bulgu daha önceden de fark edilmiş olan bilgi nedeniyle mantıklı gözüküyor. Şöyle ki, klonlanmış hücrelerin enjekte edildiği yerde asıl uykudaki hücrelerin aktive veya revitalize edildiğinin anlaşılması yeni bir durum değil. Bu bulgu 2013 yılında ARI tarafından saç klonlaması deneylerinin faz2 çalışmaları sırasında elde edilmiş bir veri. Bu nedenle halen beklentilerimiz olmakla birlikte bu alanda esas beklentimiz olan  "gerçek kök hücre" den saç üretimi belki de en umut vadeden yöntem olacak. Şu an özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde pazardan pay kapmak adına yalan yanlış bilgilerin yine gündeme getirilerek konunun ısıtılmaya çalışıldığını fark ediyoruz. Bu nedenle hastalarımınıza bu "yalancılara" inanmayayın ve paranızı boş yere harcamayın demek en önemli görevimiz. 

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Saç ekimi hakkında sormak istediğiniz tüm sorular ve detaylı bilgi talebi için hızlı iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız/Soyadınız
E-Mail
Telefon
Adres
Mesajınız

Sil  
İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Alman Hastanesi Çamlıca