Saç ekimi sonrası bakım

Operasyondan 3 gün sonra
ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Önerilen losyon ve özel şampuanla yaklaşık...

>devamı

Repair Video

Saç ekimi yöntemleri,
saç dökülmesinin nedenleri, bilmek istediğiniz her şey Repair Video bölümümüzde...

>devamı

Saç ekiminde yaşın önemi!

İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse...

>devamı

YENİ PARA TUZAĞI ROBOT, ROBOT MUDUR?


Hastalarımız tabii ki internet ortamındaki bilgi kirliliğinden olumsuz etkilenen grupların başında gelmekteler. Şimdi de internette yapılan reklamlara "saç ekim robotu" diye yeni bir yalan eklendi. Evet daha çok mikromotora eklenmiş "SÜPÜRGE"ye benzetilebilecek bir alet olan bu cihaz tamamen hastaların kafa karışıklığından faydalanmak üzere tasarlanmış. Henüz yapıldığı ülke olan Fransa'da bile geçerliği olmayan ve tek bir klinik tarafından sınırlı sayıda hasta üzerinde kullanım imkanı bulmuş olan cihaz, yine insan gücüyle çalışmak bir yana, saç ekimini milattan öncesine geri götürmüştür. Sorulacak olan soru şudur, eğer zaten mikromotorla toplanan parçalar vakumlanarak "YUVARLAK" olarak açılan deliklere yerleştirilecekse bunun hastaya ne faydası olacak? Kesinlikle slit yöntemi ile açılan bir kanal yuvarlak deliğe "İZSİZ" iyileşme yönünden fersah fersah üstündür. Temelde mikromotor kullanımı daha mobil olması yönünden masada duran değil yapan kişinin kucağında bile taşıyabileceği bir merkezi ünite ile yapılması "HIZ" avantajı getirir ki, bu aletle ilgili daha hızlı olma iddiasının tutarsız olduğunu gösterir. Tabii ki birçok hasta bu "robot" yalanına kanacaktır. Ancak bu konuda söylediklerimizin gerçek olduğunu intenetteki videolardan da görebilirler. Daha hızlı iyileşme de yalandır. Zira yara iyileşmesini bilmeyenlerin uydurduğu çok açıktır. "KESİNLİKLE BİR GREFTİN KONDUĞUN BÖLGEYE ADAPTASYONU 5-7 GÜNDEN ÖNCE OLAMAZ!!!" bu sınırlama kullanılan yöntem veya alete bağlı değildir. Bu cihazın kullanılmasının fiyat ve hasta talebini arttırmak  için bir politika olduğu kesindir. Bu bir "PARA TUZAĞIDIR".  Siz sevgili hastalrımızın bu numaralara kanmamasını temenni ederiz.

 

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Saç ekimi hakkında sormak istediğiniz tüm sorular ve detaylı bilgi talebi için hızlı iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız/Soyadınız
E-Mail
Telefon
Adres
Mesajınız

Sil  
İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Alman Hastanesi Çamlıca