Saç ekimi sonrası bakım

Operasyondan 3 gün sonra
ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Önerilen losyon ve özel şampuanla yaklaşık...

>devamı

Repair Video

Saç ekimi yöntemleri,
saç dökülmesinin nedenleri, bilmek istediğiniz her şey Repair Video bölümümüzde...

>devamı

Saç ekiminde yaşın önemi!

İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse...

>devamı

Fut ve Fue Yönteminin Farkı


 

FUE FUT
 Kesinlikle ağrısızdır. Genellikle donör bölgede dokunma ile hafif hassasiyet dışında bir şey hissedilmez. Hatta bazen tamamen geçici hissizlik bile olabilir. Nispeten ağrılıdır, ağrı kesicileri 4-5 gün almak gerekebilir.
İz kalmaz diye kabul ederiz. Aslında iz vardır ama hem kısa saç kullanımını engellemez hem de özellikle beyaz tenli hastalarda kafa kazıtılsa bile belli belirsiz olduğundan hissedilmeyen çok çok küçük izler bırakır. Enine iki kulak arasında yapılan kesi dikilir. 20 cm lik çizgi şeklinde iz ise ömür boyu kalır.
Daha doğal saçlar kullanılır. Şöyle ki, ense üstündeki bölgeden alınan çoklu kök içeren greftler arka orta bölgelerdeki boşuklarda yoğunluk sağlamak için kullanılırken, şakak bölgesinde elde edilen greftler ise ön çizginin doğallığını sağlar.  Daha kalın telli saçlar kullanılır (Ön bölge ekimlerinde doğallık hastanın saç tipine bağlıdır.)
FUT yönteminin 3-4 katı saç bir günlük "megaseans" adı verilen uygulama ile ekilebilir. Hatta bazen gerek görülen hatalarda 2 güne bölünmüş seanslar ile 7000-8000 greft ekilebilir. Günde ekilebilecek greft sayısı çok sınırlıdır. 
İyileşme : 5-8 gün İyileşme : 12-15 gün. Dikişlerin alınması gerektiği için hasta erkesi gün şehirden ayrılsa bile geri gelmek zorundadır.

Fut yönteminin endikasyonları giderek daralmaktadır. Genellikle nadir de olsa çok kıvırcık saçlara sahip hastalarda gerekebilmektedir. FUE'ye göre en önemli üstünlüğü ise 3-4 saat gibi kısa sayılabilecek bir sürede işlemin bitmesidir. 

     

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Saç ekimi hakkında sormak istediğiniz tüm sorular ve detaylı bilgi talebi için hızlı iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız/Soyadınız
E-Mail
Telefon
Adres
Mesajınız

Sil  
İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Alman Hastanesi Çamlıca