Saç ekimi sonrası bakım

Operasyondan 3 gün sonra
ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Önerilen losyon ve özel şampuanla yaklaşık...

>devamı

Repair Video

Saç ekimi yöntemleri,
saç dökülmesinin nedenleri, bilmek istediğiniz her şey Repair Video bölümümüzde...

>devamı

Saç ekiminde yaşın önemi!

İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse...

>devamı

Punch FUE Yöntemi


Günümüzde özellikle Avrupa ve ABD'de halen kendisine uygulama alanı bulan bir yöntemdir. Ancak seansları p-FUE (mikromotor ile gerçekleştirilen FUE yöntemi) kadar sürmesine rağmen 6-8 saatlik uzun oturumlarda p-FUE'nin 4-5 te biri kadar -ki yaklaşık 700-1000 greft arası- alım yapılabilmesi, alım sırasındaki kayıp miktarının çok olması nedeniyle ülkemizde ve birçok p-FUE uygulanabilen ülkelerde tamamen terk edilmiştir diyebiliriz. Ülkemizde de zaman zaman sırf farklı olamak adına daha iyi bir yöntemmiş gibi sunulmasına rağmen alınabilen greft sayıları ile 4 hata bazen 8 seanstan aşağı inmeyen ve oldukça maliyeti yükselten bir işlem olması yanında bir insanın en az 4 kez cerrahi  geçirmek zorunda olması da ayrı bir problem olarak karşımızda durmaktadır. 

İşlem teknik olarak aynı aşamalara sahiptir tek fark birinde el yordamı ile kullanılan "punch" adı verilen ucu kesici biopsi kalemleri kullanılırken, p-FUE yönteminde "mikromotor" aynı işi yapmak için kullanılır.

Hastalarıma anlatırken anlaşılır olması bakımından şöyle anlatıyorum:

Elinizde bir tornavida var olduğunu ve bununla olmayan bir deliğe bir vidayı vidaladığınızı düşünün bu punch FUE iken, aynı işi elektrikli tornavida ile ne kadar kolay ve hızlı -aynı zamanda vidaya ve vidaladığınız yere hasarsız- yaptığınızı düşünün, bu ise p-FUE dir.

 

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Saç ekimi hakkında sormak istediğiniz tüm sorular ve detaylı bilgi talebi için hızlı iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız/Soyadınız
E-Mail
Telefon
Adres
Mesajınız

Sil  
İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Alman Hastanesi Çamlıca