Saç ekimi sonrası bakım

Operasyondan 3 gün sonra
ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Önerilen losyon ve özel şampuanla yaklaşık...

>devamı

Repair Video

Saç ekimi yöntemleri,
saç dökülmesinin nedenleri, bilmek istediğiniz her şey Repair Video bölümümüzde...

>devamı

Saç ekiminde yaşın önemi!

İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse...

>devamı

Saçsız Alan Daraltılması Operasyonları


Aşağıda anlatılacak olan teknikler günümüzde NEREDEYSE HİÇ  uygulanmaktadır, ancak saç dökülmesi ve tedavileri başlığı altında nadir kullanılsa da tüm cerrahi tekniklere yer vermek adına bu teknikler de kısaca açıklanmıştır.

BU sitede p-FUE yöntemi dışında bahsedilen hiçbir yöntem kliniğimizde uygulanmamaktadır. Amaç sadece eski ve nadir uygulanan yöntemlerin gelişimi konusunda sizleri bilgilendirmektir.

 

1-Skalp Redüksiyonu Bu yöntem ile çok fazla genişliği olan kellikler (tip IIIA, IVA, VA) için uygun olan cerrahi tekniklerdir. Belirli bir saçsız alan çıkarılarak dokular karşılıklı gelecek şekilde ilerletilerek dikilir böylece kel alan daraltılmış olur. Bu şekilde birkaç seansta kellik bölgesi iyice daraltılarak daha sonra uygulanacak saç ekim işleminin verimi arttılmış olur.

                                                                     
2-Skalp Ekspansiyonu ve Flep Transpozisyon Teknikleri Yukarıdaki temsili resimlerde de görüldüğü gibi kellik bölgesi daraltılırken çevresindeki saçlı dokular bu bölgeye çevrilerek alan kapatılabilir. Bu ve benzeri flep yöntemleri, doku genişletici silikon balon uygulamaları ile saç ekiminden daha az fayda görecek hastaların tedavileri de mümkün olmaktadır. Tabii ki bu yöntemler birbirleri ile kombine olarak planlanıp uygulanabilirler.

                                                                     


HIZLI İLETİŞİM FORMU

Saç ekimi hakkında sormak istediğiniz tüm sorular ve detaylı bilgi talebi için hızlı iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız/Soyadınız
E-Mail
Telefon
Adres
Mesajınız

Sil  
İSAPS EASAPS Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ Alman Hastanesi Çamlıca